Ανακοινώσεις

<< >>

Πρόσφατα νέα

3η πρόσκληση ημερήσιας διάταξης 2020

20 Feb 2020

Καλούνται τα μέλη της Διοικούσας Επιτροπής του ΤΕΕ/ΤΗ στη συνεδρίαση 3/24-02-2020 ημέρα ΔΕΥΤΕΡΑ και ώρα 19.30, με θέματα:

Διαβάστε τη συνέχεια →

Δημόσια κλήρωση ΤΕΕ εκπροσώπων έργου δικτύου ύδρευσης Δήμου Σουλίου

19 Feb 2020

Ανακοίνωση διενέργειας δημόσιας κλήρωσης για την ανάδειξη των εκπροσώπων (τακτικού και αναπληρωτή του) του ΤΕΕ/ΤΗ σε Επιτροπή διαγωνισμού του έργου "Αντικατάσταση εξωτερικού δικ...

Διαβάστε τη συνέχεια →

Δημόσια κλήρωση εκπροσώπου ΤΕΕ έργου αποχέτευση ομβρίων Ζωοδόχου

19 Feb 2020

Ανακοίνωση διενέργειας δημόσιας κλήρωσης για την ανάδειξη των εκπροσώπων (τακτικού και αναπληρωτή του) του ΤΕΕ/ΤΗ σε Επιτροπή διαγωνισμού του έργου "Αποχέτευση Ομβρίων Υδάτων Οι...

Διαβάστε τη συνέχεια →

Δελτίο Τύπου για την ολοκλήρωση της Ιόνιας Οδού

27 Jan 2020

Η Δ.Ε. του Περιφερειακού Τμήματος Ηπείρου του ΤΕΕ συνεδρίασε την Παρασκευή 24.01.2020 με το 2ο θέμα της ημερήσιας διάταξης να αφορά το ζήτημα υποβιβασμού των γεωμετρικών και λει...

Διαβάστε τη συνέχεια →

Κλήρωση εκπροσώπων ΤΕΕ έργων Άρτας

23 Jan 2020

Ανακοίνωση διενέργειας δημόσιας κλήρωσης για την ανάδειξη των εκπροσώπων (τακτικού και αναπληρωτή του) του ΤΕΕ/ΤΗ σε Επιτροπή διαγωνισμού του έργου "Αισθητική και λειτουργική αν...

Διαβάστε τη συνέχεια →

Αποτελέσματα Εκλογών ΤΕΕ 2019

Κάνοντας χρήση των αποτελεσμάτων από τα 7 εκλογικά τμήματα του ΤΕΕ/ΤΗ και εφαρμόζοντας τις διατάξεις των παραγράφων 3 & 4 του άρθρου 16 του Π.Δ. 7/05.02.2010 συνέταξα τον τετραγωνικό πίνακα κατανομής εδρών ανά εκλογική περιφέρεια του ΤΕΕ/ΤΗ.

Με βάση τα προσωρινά αποτελέσματα των εκλογών της 3ης Νοεμβρίου 2019 -όπως αυτά έχουν αναρτηθεί στην ιστοσελίδα του ΤΕΕ- και με την επιφύλαξη της ανακήρυξης των εκλεγέντων από την Κεντρική Εφορευτική Επιτροπή, στην Αντιπροσωπεία και στο Πειθαρχικό Συμβούλιο του ΤΕΕ/ΤΗ για την επόμενη θητεία εκλέγονται -κατ' απόλυτη αλφαβητική σειρά- οι παρακάτω συνάδελφοι:

ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΤΕΕ/ΤΗ

ΝΟΜΟΣ ΑΡΤΑΣ
1. Αμπελογιάννη Βασιλική (ΑΡ.ΣΥΝ.ΜΗ)
2. Θωμάς Γεώργιος (ΔΕΣΜΗ)
3. Κικιώνης Βλαδίμηρος (ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ)
4. Μέγα Ουρανία (ΔΚΜ)
5. Μπαλαούρας Γεώργιος (ΕΝΩΤΙΚΗ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ)
6. Παπανικολάου Ανίτα (ΕΝΩΤΙΚΗ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ)
7. Παππάς Γεώργιος (ΕΝΩΤΙΚΗ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ)
8. Σμύρης Αλέξανδρος (ΕΝΩΤΙΚΗ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ)
9. Υφαντή Φωτεινή (ΔΚΜ)
10. Χρηστάκης Ευάγγελος (ΔΚΜ)

ΝΟΜΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΑΣ
1. Αλεξίου Παύλος (ΑΚΜΗ)
2. Δημητρίου Ευάγγελος (ΔΚΜ)
3. Κώτσης Αιμίλιος (ΔΕΣΜΗ)
4. Παππάς Κωνσταντίνος (ΔΚΜ)
5. Τσόγκας Ηρακλής (ΔΕΣΜΗ)

ΝΟΜΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
1. Αναστασίου Χρήστος (ΔΕΣΜΗ)
2. Βάγγης Παύλος (ΔΕΣΜΗ)
3. Γιαννούλας Ευάγγελος (ΔΕΣΜΗ)
4. Γιαννούσης Ιωάννης (ΔΚΜ)
5. Δρούδες Αντώνιος (ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ)
6. Εξάρχου Έφη (ΔΚΜ)
7. Ζαρπαλάς Θανάσης (ΔΕΣΜΗ)
8. Θεοδώρου Νικόλαος - Αλέξανδρος (ΔΚΜ)
9. Καλτσούνης Νικόλαος (ΔΕΣΜΗ)
10. Λάμπρου Αλέξανδρος (ΔΚΜ)
11. Λιλής Παύλος (ΕΝΩΤΙΚΗ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ)
12. Λυκοτραφίτης Ιωάννης (ΔΕΣΜΗ)
13. Μάγκου Αικατερίνη (ΔΚΜ)
14. Μάντζιος Χαρίλαος (ΕΝΩΤΙΚΗ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ)
15. Μαυροπάνος Κωνσταντίνος (ΔΕΣΜΗ)
16. Μούλια Αυρηλία (ΕΝΩΤΙΚΗ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ)
17. Μπέγκα Αλεξάνδρα (ΑΚΜΗ)
18. Μωρόγιαννης Αθανάσιος - Καίσαρ (ΔΚΜ)
19. Νήρας Γεώργιος - Νεκτάριος (ΔΚΜ)
20. Ντάνης Γεώργιος (ΔΚΜ)
21. Παντούλας Κωνσταντίνος (ΔΚΜ)
22. Παπαμιχαήλ Μιχαήλ (ΔΕΣΜΗ)
23. Πατεράκης Εμμανουήλ (ΔΕΣΜΗ)
24. Πατσούρας Χρήστος (ΑΚΜΗ)
25. Πούλιος Ιωάννης (ΔΚΜ)
26. Σαρακατσάνος Χρήστος (ΔΕΣΜΗ)
27. Σιαμπίρη Δέσποινα (ΔΚΜ)
28. Σουγλέ Βασιλική (ΔΕΣΜΗ)
29. Τσίγκρος Ιωάννης (ΔΚΜ)
30. Τσούρης Βασίλειος (ΔΚΜ)
31. Χαλιάσος Δημήτριος (ΔΚΜ)
32. Χριστοφορίδης Ιωακείμ (ΔΚΜ)

ΝΟΜΟΣ ΛΕΥΚΑΔΑΣ
1. Βλάχος Ευάγγελος (ΕΝΩΤΙΚΗ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ)
2. Μπέσιος Δημήτριος (ΔΕΣΜΗ)
3. Μπουρσινός Γρηγόριος (ΔΕΣΜΗ)
4. Πετράκης Άγης (ΔΚΜ)

ΝΟΜΟΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣ
1. Αναστασόπουλος Ανδρέας (ΔΚΜ)
2. Γιαννουλάτος Ευάγγελος (ΔΕΣΜΗ)
3. Ζυγούρης Γεώργιος (ΔΚΜ)
4. Λόη Μαριάνα (ΕΝΩΤΙΚΗ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ)
5. Μισηρλής Γεώργιος (ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ)
6. Παππάς Δημήτριος (ΔΚΜ)
7. Τριβλή Χαρίκλεια (ΔΕΣΜΗ)

ΠΕΙΘΑΡΧΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΤΕΕ/ΤΗ
1. Αναστασόπουλος Ανδρέας (ΔΚΜ)
2. Βάββας Κωνσταντίνος (ΔΕΣΜΗ)
3. Κατόπης Βασίλειος (ΔΚΜ)
4. Κωστούλα Βασιλική (ΔΕΣΜΗ)
5. Μικρώνης Ζώης (ΕΝΩΤΙΚΗ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ)

O Πρόεδρος της Δ.Ε. του ΤΕΕ/ΤΗ
Γιώργος Παππάς
Χημικός Μηχανικός